MEB AÖL Sınav Giriş Yerleri - Açıköğretim Lisesi Sınav Tarihleri2016 2017 Açıköğretim lisesi sınavları ne zaman olacak. MEB AÖL Sınav Giriş Yerleri tarihleri burada.

Açıköğretim AÖL 2016 2017 sınav tarihleri açıklandı mı? AÖL Açıköğretim lisesi sınavları ne zaman yapılacak? Açıköğretim sınav tarihleri ne zaman olacak? Öğrenciler merakla beklediği sınav tarihleri sonunda açıklandı. MEB AÖL sınav giriş yerleri de açıklandı. Açıköğretim lisesi sınav giriş belgesi çıkart. MEB AÖL sınav giriş yerleri bugün belli oldu. MEB AÖL sınav giriş yerlerini öğren.

AÖL SINAV GİRİŞ YERLERİ ÖĞRENMEK İÇİN TIKLA


Açık Öğretim Lisesi Yeni Sınav Tarihleri 2017

Açık Öğretim Lisesi İş Takviminin bütün tarihleri belli olmaması nedeniyle yayınlanamamıştır. Ancak yıl içerisinde yapılacak dönem sınavlarımızın tarihleri ve 2. Dönem yeni kayıt tarihleri belli olmuştur. Diğer önemli tarihlerinde belirlenmesinden sonra iş takvimi yayınlanacaktır.

I. Dönem Sınavları , 07 - 08 OCAK 2017
II. Dönem Sınavları , 18 - 19 MART 2017
III. Dönem Sınavları, 01 - 02 TEMMUZ 2017AÖL SINAVLARA NASIL HAZIRLANABİLİRİM?

Milli Eğitim Bakanlığı, Açıköğretim Okulları öğrencilerinin televizyon, radyo ve internet teknolojilerini kullanarak sınavlara hazırlanabilmesi için gerekli alt yapıyı oluşturmuştur. Açık Öğretim Lisesi öğrencilerinin sınavlara çalışırken yaralanabileceği kaynaklar aşağıdaki maddelerde sıralanmıştır.

Kitap Dağıtım Merkezlerinden aldığınız Açıköğretim Okulları ders kitapları (ders notları) ile hazırlanabilirsiniz.Daha önceki Açık Öğretim Lisesi sınavlarında çıkmış soruları gözden geçirebilirsiniz.

İnternet TV ya da İnternet Radyomuzu takip edebilirsiniz.Web sayfalarımızda bulunan kitap içeriklerini bilgisayarınıza kaydedip, hazırlanabilirsiniz.

Bazı Halk Eğitim Merkezi Müdürlükleri, Açıköğretim Okullarında okutulan bazı dersler için kurs düzenlemektedirler. Sizin için açılan bu kurslara katılarak hazırlanabilirsiniz.

Unutmayınız ki bu sınavların telafisi, örgün eğitimde olduğu gibi mümkün değildir. Bu nedenle lütfen bu sınavlara girmenizi engelleyebilecek unsurlara dikkat ediniz. Sınavda mutlaka Sınav Giriş Belgeniz ile geçerli bir kimlik belgenizi (Nüfus Cüzdanı, Ehliyet, Pasaport) yanınızda bulundurmanız gerekmektedir. Sınavdan en az yarım saat önce sınav yerinizde olmalısınız. Aksi takdirde bu nedenlerden dolayı sınava alınamayabilirsiniz. Bunun yanı sıra sınav esnasında da cevap kâğıdınızın çevrenizdekiler tarafından görülmediğinden emin olunuz. Sınavlarınızın optik okuyucularda değerlendirmeleri yapılırken aynı zamanda kopya analizi de yapılmaktadır.


AÖL Ana Sayfa Girişi Yapmak için Tıklayınız

AÖL Sınav Yerleri